خانه / ورزش / تیم های ورزشی / تاریخچه باشگاه فوتبال اینتر میلان ایتالیا

تاریخچه باشگاه فوتبال اینتر میلان ایتالیا

inter_milan

استادیوم:

سن سیرو میلان

سال تاسیس:

۱۹۰۸ میلادی

سایت رسمی باشگاه:

http://www.inter.it

پیراهن:

آبی و مشکی

 

شهر میلان یکی از شهرهای زیبا و در عین حال پر جمعیت کشور ایتالیاست که از حیث اهمیت چیزی از “رم” کم ندارد.

تقریباً در حدود ۱۰۰ سال پپش در این شهر چیزی به نام فوتبال حرفه ای وجود نداشت ، تا آنکه در آغاز سده جدید و در سالهای ۱۸۹۸ تا ۱۹۰۰ باشگاه فوتبال “میلان” در این شهر تاسیس شد و مورد توجه جوانان میلانی قرار گرفت. در سال ۱۹۰۸ گروهی از بازیکنان حاضر در باشگاه “میلان” تصمیم گرفتند که با جدایی از این تیم ، تیم جدیدی تاسیس کنند و با دیگر همبازیان سابق خود که در “میلان ” مانده بودند ، رقابت کنند.

باشگاه میلان پس از مدتی به تیم “آث میلان” تبدیل شد و در این سو تیم “اینترناسیونال” تولد خود در دنیای فوتبال را جشن گرفت. انتخاب این نام بر اساس تصمیم اعضای باشگاه صورت گرفته بود. در حقیقت از همان ابتدا قرار شد که اینتر برای همه بازیکنان ایتالیایی و غیرایتالیایی خانه تازه ای باشد و در جذب بازیکنان خارجی هیچ محدودیتی در نظر گرفته نشد تا اینتر رسماً با هر گونه نژاد پرستی مخالفت کرده باشد. در ادامه همین روند ، “هرنست ماکنت” ، بازیکن سوئیسی “اینتر” ، به عنوان اولین کاپیتان این تیم انتخاب شد. آبی و مشکی های میلان بسیار زودتر از حد تصور به جاده افتخار گام نهادند. این تیم تنها دو سال پس از تاسیس و در سال ۱۹۱۰ میلادی به اولین عنوان قهرمانی در لیگ باشگاههای ایتالیا( کالچیو) دست یافت.” اینتر” برای سومین بار، در سال ۱۹۳۰ نیز اسکودتو را فتح کرد.

این تیم با هفت قهرمانی دیگر در سالهای ۱۹۶۶ ، ۱۹۶۵، ۱۹۶۴، ۱۹۶۳.۱۹۵۳،۱۹۴۰.۱۹۳۸توانست با مجموع ۱۰ قهرمانی در لیگ ایتالیا نشان یک ستاره طلایی را بر روی پیراهن خود ثبت کند. این تیم در سالهای ۱۹۷۱،۱۹۸۰،۱۹۸۹ نیز توانست قهرمان ” کالچیو” شود ، اما در حال حاضر “اینتر” بیش از ۱۵سال است که در حسرت تکرار این افتخار و چهاردهمین قهرمانی به سر می برد.

از لیگ ایتالیا که بگذریم ، سه قهرمانی جام حذفی نیز از افتخارات آبی های میلانی در سطح مسابقات داخلی به شمار می رود ، اما کارنامه درخشان” اینترمیلان” در جام های اروپایی نیز بسیار دیدنی بوده ، اینتر در تاریخ ۹۶ ساله خود ۳۶ حضور در رقابتهای اروپایی داشته است.

آبی های میلان در سالهای ۱۹۶۴و ۱۹۶۵ با غلبه بر تیم های” رئال مادرید” اسپانیا و بنفیکای پرتغال به عنوان قهرمانی جام قهرمانان باشگاههای اروپا دست یافتند و درسالهای ۱۹۶۷ و ۱۹۷۲ به عنوان نایب قهرمانی این مسابقات رضایت دادند.

اینتر در دهه نود میلادی سه بارجام “یوفا” را تصاحب کرده است . این تیم با شکست” آ.اس.رم “در فینال جام ۱۹۹۱ برای اولین بار جام را به خانه برد. “سالزبورگ” اتریش در سال ۱۹۹۴ دومین قربانی قهرمانی اینتر در جام یوفا بود و آبی پوشان با شکست” لاتزیو” در فصل ۱۹۹۸ این افتخار را برای بار سوم به دست آوردند. قهرمانی در دو جام باشگاههای جهان درسالهای ۱۹۶۴ و ۱۹۶۵ نیز از افتخارات” اینترمیلان” محسوب می شود.

اینتر هم اکنون از امیدهای اول قهرمانی نیز به شمار می آید و از صدر نشینان ” کالچیو” است.

اینتر در سه فصل گذشته با صرف هزینه های زیاد ، انتظارات طرفداران این تیم را نتوانست برآورده کند و از این رو ماسیمو موراتی صاحب ثروتمند باشگاه از مدیریت این تیم استعفا داد و جای خود را به فاکتی بازیکن اسبق تیم داد.

دوران اوج و شکوفایی اینتردر اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ میلادی بود. در آن دوران هدایت تیم را جیووانی تراپاتونی برعهده داشت و بازیکنانی چون لوتار ماتئوس ، آندریاس بره مه ، یورگن کلینزمن و جوزپه برگومی در تیم بازی می کردند.

اینتردرهریک از فصول ، حداقل سه بازیکن بزرگ فوتبال را به جمع تیم خود اضافه می کرد. یوری ژورکائف، رونالدو، ایوان زامورانو، کلارنس سیدورف، جیانلوکا پالیوکا ، والترزنگا ، گابریل باتیستوتا ، روبرتو باجو از جمله ستارگان تیم اینتر بوده اند .

در تاریخ باشگاه اینترهمواره مربیان بزرگی روی نیمکت مربیگری این تیم نشسته اند. در این میان می توان به مربیانی همچون جیووانی تراپاتونی، مارچلولیپی، آلبرتوزاکه رونی ،هکتور کوپر و جی جی سیمونی اشاره نمود.

اینک هدایت تیم آبی و مشکی پوشان را روبرتو مانچینی بازیکن اسبق تیم ملی ایتالیا و تیم فوتبال لاتزیوبرعهده دارد . مانچینی در فصل گذشته با لاتزیو در سمت سرمربی به نتایج خوبی دست یافت .

ماتئوس و رونالدو در زمان حضورشان در اینتر، به عنوان بهترین بازیکنان اروپا شناخته شدند.

اینتردراین فصل با تکیه برحضورستارگانی چون تولدو، ویری، زانتی، ورون، داویدز چشم به قهرمانی درکالچیو دارد.

کسب مقام قهرمانی می تواند مرهمی برناکامی های دنباله داراینترو موراتی باشد و همچنین مانچینی جوان را به عنوان یک مربی بزرگ و خوشفکر به جهان فوتبال معرفی کند.

Inter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *