خانه / علمی ، سلامت و پزشکی / علمی و فناوری / سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۱۸

سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۱۸

خبرگزاری ایسنا: الکساندر میسورکین(Aleksandr Misurkin)، مارک وند هی (Mark Vande Hei) و جوزف آکابا (Acaba Joseph )در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷ با این سفینه به فضا پرتاب شده بودند در ۲۷ فوریه ۲۰۱۸ به زمین برخواهند گشت.

الکساندر میسورکین فضانورد روس، متولد ۱۹۷۷ است که در سال ۲۰۰۶ به گروه کیهان نوردان روسیه پیوست و قبلا ماموریتی ۱۶۶ روزه در ایستگاه فضایی بین‌المللی داشت. مارک وند هی سرهنگ دوم ارتش آمریکا در ۱۹۶۶ به دنیا آمد و در سال ۲۰۰۹ یکی از ۹ خلبان نظامی بود که از طرف ناسا برای سفر به فضا انتخاب شد.

 

جوزف آکابا با تجربه‌ترین فضانورد این گروه، زمین شناس و متولد ۱۹۶۷ است. او در ۲۰۰۴ به فضانوردان ناسا پیوست و در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ به مدار زمین سفر داشت که اولی حدود ۱۳ شبانه روز و دومی ۱۲۵ شبانه روز طول کشید.

با سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2018 آشنا شوید

نخستین پرتاب سرنشین دار سال ۲۰۱۸ در ۱۵ مارس صورت خواهد گرفت تا اولگ آرتیموف)(Oleg Artemyev از روسیه و آندرو فیوستل (Andrew Feustel) و ریچارد آرنولد (Richard Arnold) از آمریکا را با سایوز ام.اس-۸ به ایستگاه فضایی بین‌المللی برساند. این گروه قرار است تا سپتامبر ۲۰۱۸ در ایستگاه فعالیت داشته باشند.

اولگ آرتیموف فرمانده سفینه، جوانترین سرنشین سایوز است. وی سال‌ها در شرکت صنایع فضایی “انرگیای” روسیه به عنوان مهندس و طراح سامانه‌های فضایی فعالیت داشت. او در سال ۲۰۰۳ برای سفر به فضا انتخاب شد و پرواز با سایوز ام.اس-۸ نخستین ماموریت فضایی او به شمار می‌رود.

آندرو فیوستل مهندس نفت و کارشناس ۵۳ ساله شرکت نفتی اکسون در سال ۲۰۰۰ به جمع فضانوردان ناسا پیوست و در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ با کیهان پیماهای “آتلانتیس” و “ایندیور” سفرهای کوتاهی به مدار داشت. پرواز با سایوز ام.اس-۸ ماموریت طولانی او در فضا خواهد بود.

 

با سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2018 آشنا شوید

از راست: اولگ آرتیموف و آندرو فیوستل و ریچارد آرنولد

ریچارد آرنولد در سال ۱۹۶۳ در چورلی از ایالت مریلند به دنیا آمد. در سال ۲۰۰۴ برای سفرهای فضایی انتخاب شد و نخستین سفرش را به مدار زمین در ۲۰۰۹ به مدت حدود ۱۳ شبانه روز با کیهان پیمای “دیسکاوری” انجام داد.

آنتون شکاپلروف (Shkaplerov Anton)، اسکات تینگل (Tingle Scott)و نوریشیگه کانائه (Kanai Norishige)  طبق برنامه پیش‌بینی شده باید در ۳ ژوئن ۲۰۱۸ به زمین برگردند. این سه نفر در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ با ناو کیهانی سایوز ام.اس-۷  به فضا پرتاب شده بودند.

آنتون شکاپلروف سرهنگ ۴۶ ساله نیروی هوایی روسیه، در سال ۲۰۰۳ به جرگه کیهان نوردان پیوست او در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ دو ماموریت طولانی مدت ۱۶۵ روزه و ۲۰۰ روزه به ایستگاه فضایی بین المللی داشت و این سومین سفر فضایی او بشمار می رود.

اسکات تینگل متولد ۱۹۶۵ در آتلبورو از ایالت ماساچوست آمریکا، خلبان نیروی دریایی آمریکا است. در ۲۰۰۹ به عنوان فضانورد انتخاب شد و تا سال گذشته که با سایوز ام.اس-۷  به ایستگاه فضایی بین المللی سفر نکرده بود هم در آمریکا و هم در روسیه دوره‌های آموزشی سختی را گذراند.

 

با سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2018 آشنا شوید

از راست: اسکات تینگل، آنتون شکاپلروف و نوریشیگه کانائه

نوریشیگه کانائه فضانورد ۴۲ ساله ژاپنی یک پزشک نظامی است. سازمان فضایی ژاپن –جاکسا- در سال ۲۰۰۹ او را برای انجام ماموریت‌هایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی انتخاب کرد. کانای قرار است نخستین سفر فضایی خودش را به مدت شش ماه تا ژوئن ۲۰۱۸ ادامه دهد.

ناو کیهانی سایوز ام.اس-۹ روز ۶ ژوئن ۲۰۱۸ در حالی بایکونور را به طرف مدار زمین ترک می‌کند که سرگئی پروکوریف (Sergei Prokopyev) از روسیه، الکساندر گرست (Alexander Gerst) از آلمان و ژانت اپس (Jeanette Epps) از آمریکا را بر عرشه خود دارد. این سفینه در نوامبر ۲۰۱۸ به زمین برخواهد گشت.

پروکوریف خلبان نیروی هوایی روسیه در ۱۹۷۵ به دنیا آمد و در ۲۰۱۰ یکی از پنج داوطلب پذیرفته شده برای سفرهای فضایی بود. او هیچ تجربه سفر به فضا ندارد و سفر با سایوز ام.اس-۹ نخستین ماموریت او خواهد بود.

گرست یک سال از همکار روس خود جوان‌تر است و در ۲۰۰۹ به سازمان فضایی اروپا پیوست. گرست در سال ۲۰۱۴ سفری ۱۶۵ روزه به ایستگاه فضایی بین‌المللی داشت.

 

با سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2018 آشنا شوید

از راست: الکساندر گرست، سرگئی پروکوریف و ژانت اپس

اپس نخستین فضانورد آمریکایی آفریقایی الاصل ناسا است که به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر خواهد کرد. این خانم فضانورد دارای درجه دکترای مهندسی هوا-فضا از دانشگاه مریلند است.

آلکسی اوچینین (Aleksei Ovchinin)، نیکلای تیخونف (Nikolai Tikhonov) و تایلر هیگ (Tyler Hague)  سه سرنشین ناو کیهانی سایوز ام.اس-۱۰ هستند که ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ به فضا پرتاب خواهند شد.

اوچینین سرهنگ دوم نیروی هوایی روسیه که ۴۷ سال دارد در سال ۲۰۰۶ به جرگه فضانوردان روسکاسموس- سازمان فضایی روسیه- پیوست و ۱۰ سال برای چشیدن طعم بی‌وزنی صبر کرد تا سرانجام در ۲۰۱۶ با سایوز تی.ام.آ-۲۰ ام به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفری ۱۷۲ روزه داشت.

تیخونف مهندس جوان طراح سامانه‌های فضایی شرکت صنایع فضایی انرگیا متولد ۱۹۸۲ است و در ۲۰۰۶ به عنوان فضانورد انتخاب شد.

 

با سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2018 آشنا شوید

از راست: تایلر هیگ، نیکلای تیخوف و آلکسی اوچینین

هیگ سرهنگ دوم نیروی هوایی آمریکا متولد ۱۹۷۵ است و در سال ۲۰۱۳ داوطلب سفرهای فضایی گردید.

آخرین پرتاب سرنشین‌دار در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ خواهد بود که اولگ کانوننکو (Oleg Kononenko) از روسیه، دیوید سن ژاک (David Saint-Jacques) از کانادا و سرنا آنیون چنسلور (Serena Auñón-Chancellor) از آمریکا با سایوز ام.اس-۱۰ راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهند شد.

کانوننکو را می‌توان با تجربه‌ترین فضانورد سال ۲۰۱۸ به شمار آورد. او تاکنون سه بار به فضا سفر کرده و ۵۳۳ شبانه روز از عمرش را در ایستگاه فضایی بین‌المللی گذرانده است.  او که متولد ۱۹۶۴ است در شرکت صنایع فضایی انرگیا به عنوان طراح سامانه‌های فضایی فعالیت داشت و در ۱۹۹۶ به گروه کیهان نوردان روسکاسموس پیوست.

 

با سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2018 آشنا شوید

از راست: سرنا آنیون چنسلور، اولگ کانوننکو و دیوید سن ژاک

سن ژاک فضانورد ۴۸ ساله کانادایی دارای دو درجه دکترا در آستروفیزیک و پزشکی است و در ۲۰۰۹ برای سفر به فضا انتخاب شد.

آنیون چنسلور متولد ۱۹۷۶ ایندیاناپولیس در ایالت ایندیانا است. در ۲۰۰۹ داوطلب سفر به فضا شد. او چند سال قبل از این انتخاب با ناسا- سازمان فضانوردی آمریکا- به عنوان پزشک فضانوردان شاتل همکاری داشت.        

مجله اینترنتی گلثمین آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

مطلب پیشنهادی

VoLTE چیست و چه مزایایی دارد؟

مجله دیجی کالا – یوسف اسفندیاری: VoLTE مخفف «انتقال صدا بر بستر ال‌تی‌ای» (Voice over …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *