آموزش تصویری دوخت زیر لیوانی بسیار زیبا

در این خودآموز یاد می گیرید با پارچه، مناسب با دکور و رنگ وسایل آشپزخانه تان، زیر لیوانی پارچه ای درست کنید.دوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ایSewing Coasters, making Coasters, Coasters fabric

وسایل لازم

        پارچه با طرح دلخواه

لایی حریر

یراق (نوار پارچه ای) در طرح دلخواه

رنگ سیاه و سفید

نخ

سوزن

چرخ خیاطی

مراحل ساخت

۱. برای درست کردن شش عدد زیر لیوانی، شما به ۱۲  پارچه دایره ای و ۱۲ لایی حریر برای هر کدام از پارچه ها نیاز دارید. بعد از بریدن پارچه و لایی حریر به شکل و اندازه مورد نظر، هر کدام از لایی حریرها را زیر پارچه بگذارید و آنرا اتو کنید تا به پارچه بچسبد.

دوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ای

۲. با مداد یک دایره کوچکتر روی پارچه ای که در مرحله قبل بریدید، بکشید.دوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ای۳. یراق یا نوار پارچه ای را روی دایره کوچکتر بدوزید.دوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ای۴. پارچه دایره ای دیگری را روی پارچه و یراقی که دوخته اید بگذارید و با سوزن آن ها روی هم ثابت کنید. دقت کنید که روی پارچه ها به سوی هم باشد و از طرفی که لایی حریر دارند دیده شوند. با چرخ روی دوخت قبلی(جایی که یراق را دوخته اید) را بدوزید.

دوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ای۵. قبل از اینکه زیر لیوانی را به روی اصلی پارچه برگردانید، با قیچی برش های کوچکی روی لبه های پارچه بزنید. با قیچی تیز دور تا دور پارچه ها را ببرید، دقت کنید که نوار را نبرید.
دوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ای۶. پارچه را به روی اصلی برگردانید و آنرا اتو کنید.

دوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ای۷. برای کشیدن طرح روی زیر لیوانی، ته قلمو راداخل رنگ مشکی کنید. مطابق عکس چند نقطه روی زیر لیوانی بگذارید.

دوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ای۸. با نوک قلمو بقیه طرحتان را تکمیل کنید.

دوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ایدوخت زیر لیوانی،درست کردن زیر لیوانی،زیرلیوانی پارچه ای

منبع: berdook.com

, , , , , ,
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

مطالب پیشنهادی

فهرست