به شوهر تنبلتان لبخند بزنید

با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از زناشویی همراه باشید :

داشتن همسر تنبل

اگر شوهر تنبلی دارید، تبسم کنید

 

اگر شوهر تنبلی دارید، لبخند بزنید اگر شوهر تنبلی دارید، باز هم تبسم کنید. شاد باشید. از زندگی‌تان لذت ببرید. شوهرتان را با شوهرهای دیگر مقایسه نکنید…

زیرا هیچ کمکی نمی‌کند. در نهایت بر ناخشنودی شما می‌افزاید. آدم‌های تنبل به کسی لطمه نمی‌زنند و در واقع این کار از آن‌ها ساخته نیست.

اگر شوهر شما مساله‌دار است
شوهران مساله‌دار، تعدادشان زیاد است. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید بکنید این است که با یکی از دوستان نزدیک و صمیمی خود صحبت کنید و به جای گله و شکایت راه‌حلی پیدا کنید. داستان زیر را بخوانید و از آن برای رفع مشکل همسرتان استفاده کنید.

در روزگاران گذشته تاجری زندگی می‌کرد. یکی از روزها متوجه شد که زیر فرش اتاق پذیرایی، نقطه‌ای ورم کرده و بالا آمده است. به فکر فرو رفت، بعد ناگهان روی برآمدگی پرید. برآمدگی در لحظه‌ای ناپدید شد، اما در همین هنگام نقطه دیگری از فرش بالا آمد. مرد دوباره به روی آن پرید، برآمدگی مجددا از میان رفت و بلافاصله نقطه دیگری از فرش بالا آمد. این عمل چند بار تکرار شد. تاجر یقین کرد که چیزی زیر فرش است.

تصمیم گرفت که فرش را لوله کند و از زمین بردارد و چون این کار را کرد مار خشمگینی از زیر آن بیرون آمد.

ممکن است رفتار شوهرتان شما را گیج کند و از کار او سر درنیاورید، ممکن است از راه‌حل‌های عادی استفاده کنید،‌ غرولند کنید، عصبانی شوید، نق بزنید، فریاد بکشید، اما با این اقدامات از شوهر خود یک مار می‌سازید. ممکن است با هر اقدام شما موقتا ناراحتی از بین برود اما دیری نمی‌پاید که مساله دوباره و این بار به شکل دیگری بروز می‌کند. این راه درست برای برخورد با شوهرتان نیست.

ممکن است دیگران را سرزنش کنید، ممکن است گناه را به گردن مادر او بیندازید که او را بد تربیت کرده است. واقعیت این است که گناهی به گردن دیگران نیست. شما و او هستید که مساله را ایجاد کرده‌اید و تنها شما می‌توانید این مساله را حل کنید.

زنی بی‌تدبیر نباشید
آیا شوهری دارید که اعصابش به هم ریخته؟ آیا شوهرتان حسود است؟ آیا استرس‌زده و زیر فشار است؟

در این صورت کاری بکنید. تسلیم نشوید. شصت درصد تقصیر به گردن شماست.

بسیاری از شوهرها به این نتیجه می‌رسند که زندگی در حق آن‌ها بی‌انصافی کرده است، نگرانند، خودشان را تحت فشار احساس می‌کنند، هراسان و عصبی هستند. می‌ترسند که بیمار شوند. می‌ترسند کسی بر ضد آن‌ها تبعیض قایل شود. مطمئن هستید که همه بر ضد آن‌ها فعالیت می‌کنند. به همه و از جمله به شما ظنین می‌شوند.

می‌پرسید چه کاری از شما ساخته است؟ خیلی از کارها. از اشخاص کارشناس و کاردان کمک بگیرید. به دوستان و نزدیکان و عزیزانتان فکر کنید. با آن‌ها حرف بزنید. آن‌ها هم می‌توانند با شوهر شما حرف بزنند. شما هم می‌توانید با او حرف بزنید.

اگر شوهر شما در چنین شرایطی قرار دارد، بدون تردید بیشتر و بهتر از هر کس، شما هستید که می‌توانید با او حرف بزنید.

نیازی به این نیست که برای کمک به شوهرتان یک روان‌پزشک یا یک روان‌شناس باشید. مادر ترزا شوید و به او کمک کنید.

هر آیینه با مشکلی روبه‌رو شدید به آن فکر کنید. با اشخاص و آشنایان درباره آن حرف بزنید. کتاب و مجله بخوانید و مطمئن باشید که موفقیت سرانجام از آن شما خواهد شد. این را هم بدانید که تنومندترین درخت‌ها اگر با یک صد ضربه تبر به زمین سقوط کند. بدان معنا نیست که نود و نه ضربه قبلی بیهوده بوده و کاری صورت نداده است.

در پس هر موفقیت به ظاهر یک شبه بیست سال تلاش و زحمت وجود داشته است. با این حساب ممکن است برای رسیدن به موفقیت قطعی بیش از چند ساعت، چند روز، چند هفته یا چند ماه فاصله نداشته باشید.
 
منبع: مجله موفقیت

 

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای زناشویی

مجله اینترنتی گلثمین آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

مطالب پیشنهادی

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست