خواص هویج

havij02

۱-برای برطرف کردن یبوست،یک کیلو هویج را رنده کنید و در مقداری آب به مدت دو ساعت بجوشانید تا به صورت ژله در آید.صبح ناشتا چند قاشق از آن را بخورید.

۲- تخم هویج را به مقدار یک قاشق چای خوری در یک لیوان آب جوش بریزید و آن را به مدت پنج دقیقه دم کنید.این دم کرده اثر نیرو دهنده،اشتهاآور،مدر،زیاد کننده شیر مادر و قاعده آور دارد.

۳-جوشانده هویج و یا هویج رنده شده،پماد خوبی برای آبسه،سرطان پستان،زخم های تازه و کهنه، واریس،سوختگی،زردزخم،اگزما و کورک می باشد.

۴-هنگامی که کودک شروع به دندان در آوردن می کند،یک قطعه هویج باریک را برای دندان زدن به او بدهید.

۵-برای رفع ناراحتی های سینه و دفع کرم روده اطفال،شربت هویج بهترین دارو است.برای درست کردن شربت هویج،یک قسمت هویج رنده شده را در دو قسمت آب بریزید و چهار قسمت شکر به آن اضافه کنید و آن را بپزید تا به صورت شربت درآید و روزی ۳۰ تا ۱۰۰ گرم از آن را میل کنید.

۶-اگر می خواهید لاغر شوید،همه روزه با غذا هویج خام بخورید.

۷-اگر می خواهید چاق شوید،به عنوان صبحانه باید آب هویج بخورید.

۸-اگر هویج و پیاز را با هم بجوشانید و به آن آب لیمو اضافه کنید،داروی موثری برای درمان بیماری های عصبی و امراض کلیوی و همچنین جوان کردن پوست می باشد.

۹-خونساز است.

۱۰-برای پاکسازی خون و پاک کردن بدن از سموم مختلف،آب هویج را با آب لیمو مخلوط کنید و بنوشید.

۱۱- برای درمان یرقان،مخلوطی از آب هویج،آب لیمو و آب پیاز درست کنید و به بیمار بدهید.این مخلوط برای درمان برونشیت و سینه پهلو و گلودرد نیز به کار می رود.

۱۲-خوردن هویج جوشهای صورت را درمان می کند.

۱۳- هویج مخلوط با آرتیشو،داروی خوبی برای درمان بیماری های کبدی است.تهیه سوپ مفید برای کبد: حدود ۷۵۰ گرم هویج را رنده کنید و آن را در ظرفی که مقداری آب نمک دارد بریزید و سپس به آن یک قاشق چای خوری جوش شیرین و یک قاشق سوپ خوری کره اضافه کنید.آن را به جوش آورید و با آتش ملایمی آن را بپزید تا آب بخار شود.هر روز یک بشقاب از آن قبل از غذا بخورید.

۱۴-  اگر به آسم یا گرفتگی صدا دچار شدید،آب هویج بخورید.

۱۵-برای دفع کرم کدو،باید هشت روز صبح ناشتا یک لیوان هویج رنده شده بخورید.

مطالب پیشنهادی

, , ,
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست