خواص هويج, خواص هويج, فایده های هويج, فواید هويج, هویج

خواص هويج

خواص مواد غذایی, علمی ، سلامت و پزشکی

havij02

1-براي برطرف کردن يبوست،يک کيلو هويج را رنده کنيد و در مقداري آب به مدت دو ساعت بجوشانيد تا به صورت ژله در آيد.صبح ناشتا چند قاشق از آن را بخوريد.

2- تخم هويج را به مقدار يک قاشق چاي خوري در يک ليوان آب جوش بريزيد و آن را به مدت پنج دقيقه دم کنيد.اين دم کرده اثر نيرو دهنده،اشتهاآور،مدر،زياد کننده شير مادر و قاعده آور دارد.

3-جوشانده هويج و يا هويج رنده شده،پماد خوبي براي آبسه،سرطان پستان،زخم هاي تازه و کهنه، واريس،سوختگي،زردزخم،اگزما و کورک مي باشد.

4-هنگامي که کودک شروع به دندان در آوردن مي کند،يک قطعه هويج باريک را براي دندان زدن به او بدهيد.

5-براي رفع ناراحتي هاي سينه و دفع کرم روده اطفال،شربت هويج بهترين دارو است.براي درست کردن شربت هويج،يک قسمت هويج رنده شده را در دو قسمت آب بريزيد و چهار قسمت شکر به آن اضافه کنيد و آن را بپزيد تا به صورت شربت درآيد و روزي 30 تا 100 گرم از آن را ميل کنيد.

6-اگر مي خواهيد لاغر شويد،همه روزه با غذا هويج خام بخوريد.

7-اگر مي خواهيد چاق شويد،به عنوان صبحانه بايد آب هويج بخوريد.

8-اگر هويج و پياز را با هم بجوشانيد و به آن آب ليمو اضافه کنيد،داروي موثري براي درمان بيماري هاي عصبي و امراض کليوي و همچنين جوان کردن پوست مي باشد.

9-خونساز است.

10-براي پاکسازي خون و پاک کردن بدن از سموم مختلف،آب هويج را با آب ليمو مخلوط کنيد و بنوشيد.

11- براي درمان يرقان،مخلوطي از آب هويج،آب ليمو و آب پياز درست کنيد و به بيمار بدهيد.اين مخلوط براي درمان برونشيت و سينه پهلو و گلودرد نيز به کار مي رود.

12-خوردن هويج جوشهاي صورت را درمان مي کند.

13- هويج مخلوط با آرتيشو،داروي خوبي براي درمان بيماري هاي کبدي است.تهيه سوپ مفيد براي کبد: حدود 750 گرم هويج را رنده کنيد و آن را در ظرفي که مقداري آب نمک دارد بريزيد و سپس به آن يک قاشق چاي خوري جوش شيرين و يک قاشق سوپ خوري کره اضافه کنيد.آن را به جوش آوريد و با آتش ملايمي آن را بپزيد تا آب بخار شود.هر روز يک بشقاب از آن قبل از غذا بخوريد.

14-  اگر به آسم يا گرفتگي صدا دچار شديد،آب هويج بخوريد.

15-براي دفع کرم کدو،بايد هشت روز صبح ناشتا يک ليوان هويج رنده شده بخوريد.

برچسب ها
, , ,

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × 1 =

مطالب پیشنهادی

فهرست