غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه, cinema, film, اخبار سینما, اخبار فیلم های سینما, سینما, فیلم, فیلم های روز سینما, فیلم های روی پرده
  1. خانه
  2. /
  3. فرهنگ و هنر
  4. /
  5. سینما
  6. /
  7. غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه

[ad_1]

با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از سینما همراه باشید :

خبرگزاری فارس: شاید در نگاه اول صرف بودجه های کلان برای ساخت فیلم، یکی از عوامل تضمین کننده موفقیت فیلم در گیشه به نظر برسد ولی تجربه نشان داده است که همیشه اینگونه نبوده است.

بازگشت سرمایه و به دنبال آن سود معقول به جیب سازندگان پروژه های سینمایی همواره یکی از دغدغه های اصلی آنان است ولی گاه آنها علی رغم هزینه های میلیونی و میلیاردی که صرف این کار می کنند نه تنها به سودی دست نمی یابند بلکه اصل سرمایه نیز بازگردانده نمی شود.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

در زیر نگاهی داریم به برخی از بزرگترین و غیرمنتظره ترین شکست فیلم های سینمایی در گیشه:

*فیلم سینمایی «جزیره کات تروت»:

این فیلم سینمایی در سال 1995 با همکاری مشترک کشورهای فرانسه، ایتالیا، آلمان و آمریکا ساخته شد.

«رنی هارلین» که با فیلم «جان سخت 2» در سال‌ 1990، به عنوان کارگردانی خوش‌فکر و موفق، شناخته شده بود، «جزیره کات تروت» را براساس فیلمنامه‌ای مشترک از «مایکل فروست بکنر» و «جیمز گورمن» ساخت.

این فیلم که با بودجه‌ای بالغ بر 98 میلیون دلار ساخته شد در اولین ماه‌های اکران خود تنها 18 و نیم میلیون دلار فروش کرد و کمپانی «مترو گلدن مایر» را با بزرگترین شکست تاریخ سینما در گیشه روبرو کرد.

نام فیلم «جزیره کات تروت» در کتاب گینس نیز به عنوان بزرگترین شکست سینمایی گیشه در طول تاریخ به ثبت رسیده است.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

«جزیره کات تروت» داستان دو گروه از دزدان دریایی است که برای یافتن جزیره‌ای پنهان و اسرارآمیز که گنجی باارزش در آنجا مدفون شده با یکدیگر مبارزه و رقابت‌ می‌کنند.

در این فیلم بازیگرانی چون‌ «جینا دیویس»، «ماتیو مودین»، «فرانک لانگلا» ایفای نقش کرده‌اند.

2. فیلم سینمایی «آر.ای.پی.دی»:

 فیلمی کمدی و ماورایی  آمریکایی «آر.ای.پی.دی»،  سال 2013، به کارگردانی «رابرت اشونتک» ساخته شد.

«اشونتک» این فیلم را براساس کتاب مصور «آرامش در دپارتمان صلح» اثر«پیتر اِم. لنکوف» ساخت.

داستان این فیلم درباره کارآگاهی به نام «نیک وامر» (با بازی رایان رینولدز) است که بعد از کشته شدن در یک سانحه، به استخدام «دایرهٔ در آرامش بخواب»  یا همان R.I.P.D درمی‌آید و همکار افسر بازنشسته‌ای به نام «روی پولسیفر» (با بازی جف بریجز) می‌شود. آر.آی.پی.دی سازمانی است که از مردم زنده در برابر ارواح خبیث بی‌رحم، بدخواه و بدکار که از عزیمت به آخرت اجتناب می‌کنند، محافظت می‌کند.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

این فیلم که از سوی منتقدان با بازخوردهای منفی زیادی روبرو شد و در سایت معتبر «راتن تومیتوس» براساس نظر 44 منتقد، از 100 امتیاز، تنها توانست امتیاز 11 را به دست آورد، در گیشه نیز با شکست بزرگی روبرو شد.

  نقد و بررسی فیلم سکوت ( Silence )

این فیلم که با بودجه‌ای معادل 130 میلیون دلار ساخته شده بود، نه تنها نتوانست هزینه‌های ساخت را به سازندگانش بازگرداند بلکه با بیش از 50 میلیون دلار ضرر، در سطح جهان توانست 78 میلیون دلار فروش کند.

*فیلم سینمایی «سقوط کاخ سفید»:

فیلم اکشن و حادثه‌ای «سقوط کاخ سفید» به کارگردانی «رولند امریش»، سازنده فیلم‌های موفقی چون «روز استقلال»، «گودزیلا» و «کاخ سفید» داستانی حمله‌ای بزرگ به کاخ سفید است که از طرف مهاجمانی صورت می‌گیرد که به دنبال به گروگان گرفتن رئیس جمهور «جیمز ساویر» (با بازی جیمی فاکس) هستند، در این میان از سویی دیگر پلیسی به نام «جان کیل» (با بازی چنینگ تیتوم) می‌خواهد رئیس جمهور را نجات دهد.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

در حالی حدود 150 میلیون دلار صرف ساخت این فیلم شده بود، این فیلم در سطح جهان تنها توانست 138 میلیون و 200 هزار دلار فروش کند.

سازندگان این فیلم برای ساخت این فیلم بیش از 91 میلیون دلار ضرر کردند، البته هزینه مربوط به ضررهای برخاسته از بازاریابی و توزیع فیلم در سراسر جهان نیز در این میان لحاظ شده است.

*فیلم سینمایی «رنجر تنها»:

این فیلم وسترن با بازی «جانی دپ» در سال 2013 میلادی است که داستان ناگفته‌ای را روایت می‌کند  که «جان رید»، یک مجری قانون ( با بازی «ارمی همر»)  را تبدیل به قهرمان عدالت می‌کند. اکنون او با کمک «تونتو»، یک سرخپوست کامانچی بومی آمریکای شمالی بر حرص و فساد غلبه کنند.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

این فیلم که گفته می‌شود بیش از 95 میلیون دلار خسارت (شامل هزینه‌های بازاریابی فیلم) برای سازندگانش در بر داشت، با بودجه‌ای بالغ بر 250 میلیون دلار ساخته شد ولی تنها 239 میلیون و یکصد هزار دلار در سطح جهان فروخت.

فیلم سینایی «رنجر تنها» که پس از چندین بار تأخیر به نمایش درآمد علی‌رغم آنکه 100 میلیون دلار صرف تبلیغ و بازاریابی آن شده بود،بودجه‌ای که پیش از آن صرف تبلیغ و اکران فیلم‌های موفقی چون «دزدان دریایی کارائیب» شده بود، نه تنها از سوی منتقدان با بازخوردهای تلخی روبرو شد، بلکه در گیشه به سختی شکست خورد.

  نقد و بررسی فیلم بازگشت - The Revenant

*فیلم سینمایی «صحرا»:

فیلم سینمایی «صحرا» به کارگردانی «برک آیسنر» و با بازی «پنلوپه کروز»، «متیو مک‌کوناهی» و «لمبرت ویلسون»، محصول مشترک کشورهای آمریکا، اسپانیا، آلمان و بریتانیا در سال 2005 میلادی است.

«برک آیسنر» این فیلم را براساس فیلمنامه‌ای اقتباس شده از کتابی به همین نام نوشته «کلیو کاسلر» کارگردانی کرده است.

این فیلم در اولین هفته از اکران خود با 18 میلیون دلار فروش توانست در صدر گیشه سینماهای آمریکا بایستد و در نهایت به فروشی بالغ بر 119 میلیون دلار دست یابد ولی از آنجایی‌که بودجه‌ای کلان -160 میلیون دلار_صرف ساخت آن شده بود و پس از ساخت نیز 81 میلیون و یکصد هزار دلار صرف تبلیغ و هزینه ناشی از اکران آن شد، این فیلم تبدیل به یکی از متضررترین فیلم‌های تاریخ سینما شد.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

سازندگان فیلم «صحرا»، با در نظر گرفتن هزینه‌های ساخت و تبلیغ فیلم، میزان خسارت فیلم را حدود 105 میلیون دلار برآورد و اعلام کرده‌اند.

روزنامه لس‌آنجلس تایمز 15 آوریل سال 2007 میلادی نیز نام فیلم صحرا را به عنوان مصداقی برای گزارش خود مبنی بر اینکه چرا هالیوود باید برای ساخت فیلم‌هایش تا این اندازه هزینه کند و در نهایت شاهد شکستشان در گیشه باشد، عنوان کرد.

*فیلم سینمایی «جک غول‌کش»:

این فیلم تخیلی که براساس داستان‌های عامیانه انگلیسی «جک و لوبیای سحرآمیز» و «جک غول‌کش» و به کارگردانی «برایان سینگر» ساخته شده داستان جوانی به نام جک است که در قبال فروش گاری و اسبش چند دانه لوبیا می‌گیرد و این لوبیا که رشدی اسرار‌آمیز دارند او به همراه دختر پادشاه که الیزابت نام دارد را به آسمان می‌رود و در آنجا برای نجات جان «الیزابت» مجبور است ماجراهای خطرناک زیادی را پشت سر بگذارد.

این فیلم در سال 2013 میلادی و با بودجه  200 میلیون دلاری ساخته شد و علی‌رغم موفقیت معمول آثار قانتزی و علمی تخیلی در گیشه، این فیلم در سطح جهان تنها 197 میلیون و 600 هزار دلار فروش کرد.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

این فیلم که بودجه‌ زیادی نیز صرف تبلیغ و اکران آن شده بود، در حالی در گیشه با شکست روبرو شد که با توجه به موفقیت فیلم‌هایی چون «آلیس در سرزمین عجایب»، «هنسل و گرتل» و همچنین «سفید برفی»، به نظر منتقدان، عدم استفاده از بازیگران چهره و سرشناس در آن، باعث شکستش در گیشه شده است.* فیلم سینمایی «مریخ به مادر نیاز دارد»:

کمپانی «والت دیزنی» انیمیشن سینمایی «مریخ به مادر نیاز دارد» را سال 2011 به کارگردانی «سیمون ولز» و با بودجه‌ کلان بیش از 150 میلیون دلار ساخت.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

این انیمیشن کامپیوتری اگرچه بیش‌بینی می‌شد بار دیگر میلیون‌ها دلار سود را به جیب سازندگانش سرازیر کند، در گیشه با استقبال روبرو نشد و در سطح جهان تنها توانست 38 میلیون دلار فروش کند و علی‌رغم تلاش فراوان کمپانی «والت دیزنی» برای تبلیغ این فیلم، این کمپانی در نهایت مجبور به تحمل 136 میلیون دلار ضرر در آن زمان شد.

  نقد و بررسی شکارچی : جنگ زمستان ( The Huntsman: Winter - s War )

این فیلم که براساس کتابی به همین نام اقتباس شده بود، داستان پسربچه 9 ساله‌ای به نام «میلو» را روایت می‌کند که مریخی‌ها مادر او را ربوده‌اند و او برای نجات مادرش مجبور به پشت سر گذاشتن ماجراها و سختی‌های زیادی است و در مسیر نجات مادرش به اهمیت خانواده پی می‌برد.

*فیلم سینمایی «47 رونین»:

این فیلم اکشن فانتزی سال 2013 به کارگردانی «کارل لینج» ساخته شد و علی‌رغم آنچه انتظار می‌رفت از همان ابتدا با استقبالی خوبی روبرو نشد و در اولین هفته از اکران خود تنها 1 میلیون و 300 هزار دلار فروخت.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

ولی در نهایت با تبلیغات فراوانی که برای اکران و پخش فیلم «47 رونین» شد، این فیلم در گیشه سینماهای جهان تنها توانست 105 میلیون و 500 هزار دلار فروش کند که با توجه به بودجه 225 میلیون دلاری فیلم و همچنین هزینه‌های کلان تبلیغ و اکران فیلم، حتی هزینه‌های ساخت فیلم به سازندگانش بازگردانده نشد.

«47 رونین» با بازی «کیانو ریوز» داستان چهل‌وهفت رونین، زندگی واقعی گروهی رونین (سامورایی بدون ارباب) در قرن هجدهم ژاپن است که برای گرفتن انتقام مرگ ارباب خود دست به شورش می‌زنند.

علاوه بر «ریوز» بازیگران دیگری چون «هیرویوکی سانادا»، «تادانوبو آسانو» و «رینکو کیکوچی» در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

*فیلم سینمایی «اولدبوی»:

هالیوود در سال 2013 میلادی براساس فیلم موفق «اولد بوی»، ساخته «پارک چان ووک»، محصول کشور کره جنوبی، که خود یک اثر اقتباسی بود، اقدام به ساخت فیلم جدیدی دیگری تحت همین عنوان کرد.

علی‌رغم آنکه 3 میلیون دلار صرف ساخت نسخه کره‌ای این فیلم شده بود، هالیوود با 35 میلیون دلار آن را بازسازی کرد ولی فیلم از همان ابتدا در گیشه با بی‌توجهی روبرو شد، آنچنانکه در گیشه  سینماهای جهان تنها توانست 4 میلیون دلار فروش کند.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

نسخه هالیوودی فیلم «اولدبوی» به کارگردانی «اسپایک لی» و با بازی بازیگران مشهوری چون «جاش برولین» و «ساموئل ال.جکسون» ساخته شد.

  بهترین فیلم‌های غیرهالیوودی ۲۰۱۷

این فیلم همچون نسخه کره‌ای خود، داستان مردی را روایت می‌کرد که شب تولد دخترش توسط شخص یا اشخاصی ناشناس ربوده می‌شود و به مدت 15 سال در اتاقی کوچک زندانی می‌شود و ناگهان در یک روز بدون آنکه کسی را ببیند یا علت این همه سال زندانی بودنش را بداند، آزاد می‌شود و او اکنون به دنبال چرایی این 15 سال حبس است.

*فیلم سینمایی «گلوله به سر»:

این فیلم سینمایی اکشن که اولین بار در جشنواره فیلم رم به نمایش درآمد،  در سال 2012 با بودجه 55 میلیون دلار در هالیوود ساخته شد ولی در سطح جهان توانست تنها 9 میلیون و 500 هزار دلار فروش کند.

کمپانی «برادران وارنر» اگرچه تلاش کرده بود تا با استفاده از محبوبیت آثار اکشن «سیلوستر استالونه» در میان علاقمندان به سینمای اکشن، آنها را این بار نیز به سینما بکشاند ولی در نهایت مجبور شد که تن به خسارتی بالغ بر 45 میلیون دلار بدهد.

غیرمنتظره‌ترین شکست‌های گیشه/ از «سقوط کاخ سفید» تا «جک غول کش»

فیلم سینمایی «گلوله به سر» را «والتر هیل» براساس فیلمنامه‌ای نوشته «الساندرو کامون» کارگردانی کرد. «کامون» نیز فیلمنامه‌اش را براساس رمانی فرانسوی نوشته «متز» نوشته بود.

[ad_2]

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای سینما

مجله اینترنتی گلثمین آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

, , , , , , ,

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 5 =

آراد برندینگ
فهرست