۱۳ راه آسان برای برطرف کردن بوی بد دهان , از بین رفتن بوی بد دهان, بوی بد در دهان, بوی بد دهان, بوی دهان, بوی دهان و راه درمان آن, بوی نامطبوع دهان, درمان بوی بد دهان, دهان, راههای جلوگیری از بوی بد دهان, سلامت و پزشکی

۱۳ راه آسان برای برطرف کردن بوی بد دهان

علمی ، سلامت و پزشکی

dahan

بوی بد دهان برای همه ما ناخوشایند است؛ نه تنها برای خودمان،بلکه برای اطرافیا نمان نیز. این مشکل اگر درمان نشود،سبب…بروز مشکلاتی در روابط  میان افراد نیز خواهد شد.

اگرچه بزاق دهان نوعی خمیردندان طبیعی محسوب می شود، ولی گاهی این خمیردندان طبیعی کفایت نمی کند و مجبورید به توصیه های زیر پناه ببرید. اما  اگر توصیه های زیر هم نتوانست مشکلتان را رفع کند، احتمالا منشا بوی بد دهانتان دستگاه گوار ش است و باید بروید سراغ نسخه ای دیگر.

۱ – بعد از هر وعده غذایی برای باقی نماندن غذا در دهان و لاب هلای دندا نهایتان مسواک بزنید و دها نتان را خوب بشویید.

۲ – وقتی دندا نهایتان را مسواک م یزنید، زبا نتان را هم مسواک بزنید تا لایه سطحی روی زبان برداشته شود. زبانب ا هزاران پرز ریز پوشیده شده که میتواند محل تجمع باکتر یها باشد.

۳ – به طور منظم برای بررسی وضعیت دهان ودندان به دندانپزشک مراجعه کنید تا اگر دندان خراب و پوسید های دارید که سبب بوی بد دها نتان میشود، ترمیم شود.

۴ – برای افزایش ترشح بزاق دهان همیشه ازآدامسهای بدون شکر استفاده کنید.

۵ – اگر دهانتان زیاد خشک می شود، مایعات فراوان بنوشید. آب را چندبار دردهانتان بچرخانید تا کاملا غذاهای اضافی از لاب هلای دندا نهایتان خارج شود.

۶ – از مصرف دها نشوی ههایی که حاوی الکل ونعناع هستند خودداری کنید؛ چون آنها به جای کمک به خو شبویی دها نتان باعث بدتر شدن بوی دهان می شوند.

۷ – استفاده از سبزیجات و میوه ها، مخصوصا کرفس خام و هویج می تواند مانع ا ز شک لگیری پلاک در دهان شود.

۸ – اگر می خواهید در یک جلسه مهم یا مهمانی شرکت کنید از خوردن غذاهای حاوی سیر و پیاز خودداری کنید.

۹ – از نوشیدن قهوه که سبب خشکی دهان می شود، خودداری کنید.

۱۰ – سیگار را ترک کنید که تار و نیکوتین موجود در آن، روی سطح دندان و زبان می ماند و سبب کاهش بزاق دهان و بوی بد دهان می شود.

۱۱ – از سبزیجات برگ سبز مانند جعفری غفلت نکنید.

۱۲ – می توانید چند عدد قرص نعناع روی زبان یا مسواکتان بگذارید و دهانتان را با آن تمیز کنید تا تنفس شما خو شبو شود.

۱۳ – اگر ترکیبی از پراکسیدهیدروژن ۵۰ درصد و ۵ درصد آب را در دها نتان بچرخانید،می توانید بسیاری از باکتریهایی را که سببب وی بد دهانتان می شود، از بین ببرید.

منبع : soosoolfa.ir

برچسب ها
, , , , , , , , ,

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − 13 =

مطالب پیشنهادی

فهرست