رازهای سلامتی در سالم ترین افراد, اشخاص سالم, داشتن رژیم غذایی سالم, رازهای سالم ماندن در افراد مختلف, روابط اجتماعی سالم, سالم ترین افراد, سلامتی, مثبت اندیشی

رازهای سلامتی در سالم ترین افراد

بیماری و راه درمان, علمی ، سلامت و پزشکی

salamati

1-‌ مثبت اندیشی؛ سالم‌ترین افراد این باور قدیمی را حفظ كرده‌اند كه همه كارها و امور در این دنیا به بهترین شكل ممكن پیش‌ می‌روند و همه چیز در این عالم در سرجای خود قرار دارد. بنابراین با این نگرش مثبت، دیگر نیازی به نگران بودن نیست. این راز «شماره یك» در سلامتی است.

2-‌ برقراری روابط اجتماعی سالم؛ این افراد اغلب با دوستان و خانواده‌های خود كنار هم جمع می‌شوند و به سرگرمی، شوخی و گفت‌وگو می‌پردازند.

آنها در این شرایط از حمایت گروهی بهره‌مند می‌شوند و از اجتماعی بودن لذت می‌برند. بسیاری از مطالعات نشان داده است كه روابط اجتماعی خوب، خنده زیاد و یك زندگی گروهی فعال و سالم، افراد را سالم‌تر كرده و عمر آنها را بیشتر می‌كند.

3- یك رژیم غذایی سالم؛ این مورد قطعا یك راز نیست بلكه یك توصیه همیشگی است كه با وجود اهمیت زیاد، اغلب ما از آن غفلت می‌كنیم. سالمترین افراد هر روز یك رژیم غذایی سالم، ساده و سبك را دنبال می‌كنند. آنها عمدتا میوه و سبزی می‌خورند كه سرشار از آنتی اكسیدان‌ها هستند

و همچنین ماهی می‌خورند كه یك منبع غنی از اسیدهای چرب امگا -3 محسوب می شود. بعلاوه رژیم غذایی این افراد حاوی كالری پایین است. رژیم غذایی كم كالری نقش مهمی در حفظ سلامت و افزایش طول عمر دارد.

4- تحرك و فعالیت بدنی دائمی؛ اشخاص سالم اگرچه به آرامی كار و زندگی می‌كنند و استرس كمی هم دارند اما با این حال تحرك بدنی زیادی دارند.

البته این تحرك شامل ورزش سنگین نمی‌شود بلكه عبارت از پیاده‌روی، باغ‌داری و یا هنرهای رزمی سنتی است.

5- سیگار و الكل را فراموش كنید. افرادی كه با وجود سن بالا در بهترین وضعیت سلامتی هستند در طول عمر خود به سراغ هیچ نوع دخانیات یا نوشابه‌های الكلی نرفته‌اند.

برچسب ها
, , , , , ,

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 4 =

مطالب پیشنهادی

فهرست